O kamenech

Znamení: vodnář, kozoroh, ryby, panna

Barva:od fialové po levandulovou.

Účinky: Zmírnění stresu, úzkost, strach, nespavost, vyrovnanost, deprese, závislost, akné, trávení, bolesti hlavy, imunitní systém, migréna, lupénka.

Znamení: beran, blíženci, lev, váhy

Barva: žlutá, oranžová, hnědá

Účinky: Klid, odvaha, štěstí, inspirace, naděje, sebevědomí, plachost, oběhový systém, trávení, diabetes, zrak, žlučník, bolest hlavy, ledviny, nevolnost, obezita, štítná žláza.

Znamení: blíženci, střelci, vodnář, ryby

Barva: tyrkysová, zelená, modrá

Účinky: Ochrana,láska, přátelství, peníze, štěstí, snížení horečky, bolest hlavy, zlepšení imunitního systému, detoxikace, zrak, žaludek, křeče.

Znamení: blíženci, střelci, vodnář, ryby

Barva: tyrkysová, zelená, modrá

Účinky: Ochrana,láska, přátelství, peníze, štěstí, snížení horečky, bolest hlavy, zlepšení imunitního systému, detoxikace, zrak, žaludek, křeče.

Znamení: lev, panna, kozoroh

Barva: černá, bílá, zelená

Účinky: Zuby, nekontrolovatelné sexuální tužby, léčí krevní poruchy, problémy nohou, brání a ochraňuje před negativitou, pomáhá při konfliktech, chrání život, dodává sílu, pomáhá při fyzickém i citovém vypětí, ráznost a vytrvalost, zvyšuje sebekontrolu a sebedůvěru, udržuje v těle rovnováhu.

Znamení: býk, váhy

Barva: růžová, barvící složkou je mangan

Účinky: Největší vliv má na centrum srdce. Čistí, zklidňuje a posiluje vše, co souvisí s jeho činností. Také příznivě působí proti psychosomatickým poruchám způsobeným potištěnými emocemi. Růženín pomáhá na nespavost, zvláště když je její důvodem citové rozpoložení. Pomáhá při léčení chorob pohlavních orgánů žen i mužů a dokonce i při neplodnosti. Léčí krevní choroby jako například anémie, či leukémie.

Znamení: beran, blíženec, rak, lev, panna, kozoroh

Barva: červená, červenooranžová, jednolitá nebo mírně páskovaná.

Účínky: Kožní využití, krvácení z nosu, pomáhá při všech onemocnění spojených s krví, ochrana zdraví, dodává sílu a vitalitu, zvyšuje plodnost, léčí frigiditu a impotenci, artritidu, revmatismus, kosti, šlachy, neurózu a deprese, Dodává odvahu, klid, trpělivost, harmonii, pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu, tiší vztek, žárlivost, závist, klidní spánek, povzbuzuje sexuální aktivitu.

Znamení: Blíženci, rak, střelec, kozoroh

Barvy: Bílá, modrá, růžová, šedá

Účinky: Zvyšuje tělesnou energii, působí na oběhový systém, žlučník, slezinu, kosti, oči, zvyšuje tvorbu mateřského mléka, vysoký očistný účinek, vyhání strach, deprese, hysterii, smutek mění v radost, dodává sílu mezilidským vztahům, dodává krásu, sílu, energii, přináší úspěch a štěstí.

Znamení: býk, panna, váhy, střelec, vodnář, ryby

Barva: modrá

Účinky: Spojen s láskou a čistotou, léčí čakry, usnadňuje sebevyjádření, odstraňuje zmatky, uklidňuje mysl, potlačuje depresi, podporuje soustředění.

Znamení: Blíženci, lev, střelec

Barva: modrá

Účinky: Výborný na komunikaci, meditaci, sklidňuje psychiku, podporuje kreativitu, chrání před nervovým vyčerpáním, posiluje organismus, zbavuje temných myšlenek a odbourává deprese, podporuje vyjadřování, uvolnění a lehkost, dodává sílu k překonání závislosti.

Znamení: Býk, blíženec, panna , štír

Barva: zelený, růžový, modrý, ohnivý, mechový, bílý, šedý

Účinky: Odvaha, síla, dlouhověkost, láska, ochrana, dodává citovou i rozumnou a tělesnou rovnováhu, podporuje sebedůvěru, odstraňuje napětí, navazuje pocit bezpečí, jistoty, pomáhá při citových zklamání, výborný kámen pro malé děti, pomáhá proti střevních potížích, ulevuje při gastritidě, napomáhá léčbě očí, žaludku a dělohy, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a napomáhá jejich léčbě.

Znamení: Býk, panna , váhy

Barva: růžová až oranžová

Účinky: Rodochrozit vnáší do života nezištnou lásku a soucit. Rozvíjí vědomí a spojuje duchovní hmotu s energií. Jedná se o kámen s dynamickými a pozitivními sklony. Rodochrozit působí výborně na srdce a vztahy – pomůže hlavně lidem, kteří se cítí nemilovaní.